پارميس آذر

 

پارميس دو ساله می شود

روز پنجم بهمن ماه یک جشن تولد کوچولو برای پارمیس کوچولو گرفتیم و چند تا از دوستامون رو که بچه های هم سن و سال پارمیس داشتند دعوت کردیم. به پارمیس خیلی خوش گذشت خصوصا که از آهنگ تولدت مبارک و تزئینات اتاق و بادکنک ها هم خیلی خوشش آمده بود.

الان پارمیس چند تا شعر بلده که از حفظ می خونه یکیش هم انگلیسیه (همون شعر معروف توینکل توینکل لیتل استار) ضمنا بلده که خودش شلوار و جوراب خودش رو بپوشه و کاپشن و کفشش رو هم بلده خودش در بیاره. حافظه پارمیس واقعا عالیه! یک چیزهایی یادش میاد که من و مادرش از تعجب دهانمون باز می مونه مثلا دیروز گفت لیوانم رو بده من بهش گفتم کدوم لیوان پارمیس جواب داد همون لیوانی که رفته بودیم استانبول اونجا بود! در حقیقت ما هفت ماه پیش رفته بودیم استانبول و اون موقع پارمیس ۱۸ ماهه بود اونجا براش یک لیوان خریده بودیم و بعد از اون هم هرگز صحبتی از خریدن لیوان در استانبول به میون نیومده بود و اصولا زیاد در مورد سفر استانبول صحبت هم نشده بود حتی تمام عکس های این سفر هم خراب شده بود!

پارمیس خیلی زود تونسته با شرایط جدیدش کنار بیاد و کاملا وجود سورن رو قبول کرده و به اون احساس محبت می کنه. البته ما هم خیلی سعی می کنیم حسادتش رو تحریک نکنیم. در تماس با دیگران و برقرار کردن ارتباطات اجتماعی هم پارمیس خیلی خوبه  از غریبه ها خجالت نمی کشه و به حرفهاشون جواب میده! اما هنوز در مقابل زور و فشار های دیگران مقاومت نمی کنه و زود تسلیم می شه برای اینکه راه درست رفتار با کودک رو یاد بگیریم ضمن کتابهای روانشناسی کودک که مطالعه می کنیم مادرش هم در یک کلاس یا کارگاه یادگیری مهارت رفتار با کودک ثبت نام کرده که خیلی مفیده.

پيام هاي ديگران ()        link        شنبه ٢۸ بهمن ،۱۳۸٥ - آرش آذر